Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
13.07.2020 15:20 - Обзор на състезанието за голямата награда на Щайермарк във Формула 1
Автор: beartooth Категория: Спорт
Прочетен: 380 Коментари: 0 Гласове:
0

Последна промяна: 20.07.2020 12:28

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
 Пилотите на Мерцедес записаха поредна двойна победа във второто състезание на сезона на пистата Ред Бул Ринг, като гран при на Щайермарк. Люис Хамилтън спечели състезанието от пол, а съотборника му Валтери Ботас финишира втори.Трети и четвърти финишираха пилотите на Ред Бул Макс Верстапен и Алекс Албон. Пилотите на Ферари се удариха в началото на напдреварата и се извадиха от състезанието. Като цяло тотална доминация на Мерцедес, Ред Бул след тях. Единствената по-съществена битка беше след четвъртото място, където Макларън се бориха с розовия Мерцедес от 2019 (Рейсинг Пойнт), като Ландо Норис успя да се добере до петото място след уникална драма в последните обиколки. След него бяха Серхио Перез и Ланс Строл от розовия Мерцедес, а топ 10 допълиха Даниел Рикиардо с Рено, Карлос Сайнц от Макларън, който записа НБО, а на десето място бе Даниил Квят с Алфа Таури.
Като цяло Мерцедес отново показаха че са над всички и няма шанс някой да ги достигне, пък и с тази нелегална система DAS направо вече е като нож на умряло куче.